+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

Jak założyć bloga

Jak zaistnieć w sieci i zarabiać na swojej wiedzy i pasji
Załóż bloga
Ale proste, prawda? Przeczytałaś post o tym jak zostać blogerką i masz PLAN!
Zostaniesz blogerką, rzucisz pracę i będziesz zarabiać na blogu – a bloga założysz w 10 minut. Aaa, czekaj. To chyba nie tak?
Technicznie – założenie bloga zajmie ci ok 10 minut. To naprawdę najmniejszy problem. Znalezienie nazwy, zajmie Ci mniej więcej tyle, co nazwanie pieroworodnego dziecka. Czyli, zależy. Dziś chce Ci pokazać, jak to zrobić technicznie, strategicznie i z wdziękiem. Gotowa, aby zachwycić swoim blogiem?
#HakerkiSukcesu: Grupa dla kobiet, które chcą zarabiać online na swojej wiedzy i pasji

Jak zaistnieć w sieci

założyć bloga i zarabiać na swojej wiedzy i pasji?

Jak założyć bloga - krok po kroku

Pytanie, jak założyć bloga, to jak pytać się, jak upiec ciasto.

Musisz najpierw znać odpowiedź, na całą masę innych, istotnych pytań.

 • A co już umiesz?
 • A jakie masz składniki?
 • A dla kogo pieczesz?

I z blogiem jest tak samo, więc dziś Ci pokażę moją metodę. Są, oczywiście inne, cała masa, tak jak przepisów na ciasta;)

Po pierwsze, nie skupiaj się na zakładaniu bloga – jeżeli chcesz na nim zarabiać. 

Zarabianie na blogu to ciężki kawałek chleba,  i większość blogów na siebie (ani tym bardziej na Ciebie) nie zarabia.

Pochłaniają za to z łatwością, nasz cenny czas.

Więc to, co ja proponuję, to żebyś zamiast bloga, stworzyła świetną markę i biznes online i zaczęła zarabiać.

Można powiedzieć, że to to samo – ale nie zupełnie.

Dlatego, że jest ogromna różnica czy traktujesz blog jako cel sam w sobie, a jako narzędzie, którego używasz aby coś osiągnąć.

„Coś” w tym przypadku to właśnie np. budowanie marki, zaistnienie w sieci i budowanie społeczności, które pomogą Ci w osiąganiu zysków.

Jak założyć bloga w 10 minut?

 1. Zdecyduj się na domenę i hosting
  (tak, jako profesjonalistka, potrzebujesz własnej domeny i adresu email np. twojswietnyblog.pl i ania@twojswietnyblog.pl.
  Nie ma nazw idealnych, wiec nie ma co rozpaczać  – zawsze możesz zmienić to później albo zacznij pod własnym imieniem i nazwiskiem).
  Domena to nazwa, po której inni Cię znajdą, a hosting to po prostu serwer, który zawsze jest włączony i przechowuje Twoje pliki.

 2. Zainstaluj na swoim hostingu WordPress (darmowy, jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią na świecie).

  Tak, na Bloggerze czy Wix możesz mieć za darmo… ale jeśli Ty nie wierzysz w swojego bloga na tyle, aby opłacić pierwszy rok hostingu, czemu my miałybyśmy w Ciebie wierzyć?

  I tak, każda z nas przechodzi prze okres kupowania domen i zmieniania tematyki bloga. To nieuniknione 😉

  Instalacja jest bezbolesna, ponieważ teraz większość firm hostingowych oferuje instalator, który robi wszystko za Ciebie.

 3. Dodaj motyw / szablon, który sprawi, że Twój blog będzie prezentował się profesjonalnie. Jest pełno darmowych, a ja używam profesjonalnego motywu DIVI, który jest nieziemsko użyteczny – postawisz na nim platformę kursu, stronę lądowania, bloga, portfolio i ogólnie, nie znam lepszego. Szata graficzna bloga powinna być prosta i przejrzysta, aby było wiadomo, gdzie kliknąć i co przeczytać. Unikaj jak ognia muzyki, która sama zaczyna grać po wejściu na Twoją stronę.
 4. …i to tyle. Naprawdę. Masz bloga, czas coś na nim napisać.

Teraz zaczyna się jazda, bo w każdym z tych punktów – agonia gorsza niż nastolatki przed pierwszą randką. Jaka nazwa, jaki hosting, jaki szablon?

No i co to jest to całe SEO i pozycjonowanie, jak zdobyć czytelników i jak zarabiać?? I o czym pisać? I skąd wziąć zdjęcia do bloga? I jak znaleźć czas ,aby go prowadzić?

Nie jest łatwo. Ale nie jest też tragicznie, nieziemsko trudno. Dasz radę!

ps. Pobierz mój darmowy Content Marketing Planner na 90 dni, który ułatwi Ci stworzenie własnej strategii treści. Znajdziesz go po zapisie na hakerskie wyzwanie!

 

Mój wybór to DIVI

Jeżeli użyjesz mego linku afiliacyjnego powyżej – napisz do mnie, a dostaniesz prezent – nagranie webinaru, o tym jak tworzyć i edytować strony lądowania w DIVI. Link afiliacyjny oznacza, że ja dostaję niewielką prowizję od zakupu, ale używam szablonów tej firmy od 2008 roku – i polecam go wszystkim, niezależnie czy kupisz przez mój link czy nie. Jest po prostu świetny;)
Seria glamour

Pobierz tapety na telefon

Jesteś zajęta budowaniem imperium? Ta seria jest dla Ciebie!
Seria
tulipany

Pobierz grafiki

Lubisz kobiecy minimalizm? Ta seria jest dla Ciebie!

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This