+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 99

OBEJRZYJ VIDEO

Jakich błędów uniknąć, gdy tworzymy własne eBooki?

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 99 odcinka – jakich błędów uniknąć, gdy tworzymy własne eBooki

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

#HakerskiKwadrans odcinek 99

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 99

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jakich błędów unikać kiedy tworzymy własne e-booki?

Jako osoba, która wydala już 15 eBoków i własny podręcznik, myślę, że jestem specjalistką w tym temacie, a dodatkowo nie znam nikogo innego, kto tworzyłby eBooki tak sprawnie, tak szybko, a przy tym popełniał wszystkie możliwe błędy.

Zacznij od badania rynku

Proces pisania to tylko jeden z elementów, który wchodzi w skład tworzenia eBooka. Pierwszy, najważniejszy to badanie rynku. To jest ten etap o którym wiele osób zapomina, wydaje nam się, że znamy swój temat, wiemy co chcemy przekazać i wszystko pójdzie nam gładko. A to jest największy błąd – to właśnie ten etap badania rynku sprawi, że nasz ebook będzie nie tylko świetny merytorycznie, ale również popularny wśród odbiorców.

 

Tajemnice są ok, ale nie, gdy tworzysz własny produkt

Ukrywanie, że piszesz na konkretny temat eBooka to błąd, który popełnia najwięcej osób. Trzymamy nasze eBooki w tajemnicy, bo wydaje nam się, że ktoś ukradnie nam pomysł i wypuści go szybciej. Prawda jest jednak taka, że kiedy zaczynamy mówić, że pracujemy nad takim eBookiem, będziemy czerpać z naszej społeczności – będziemy pytać o ich opinie, będziemy na każdym kroku sprawdzać, czy idziemy w dobrym kierunku i wtedy właśnie nasz eBook będzie nie do podrobienia. Siła społeczności sprawi, że wszystkie inne eBooki, nawet jeśli wyjdą wcześniej, będą wyglądały jak podróbki. Trzeba się tylko zastanowić, ile i co można zdradzić w trakcie pisania, jeszcze zanim eBook będzie w sprzedaży.

 

Już na etapie pisania myśl o wizualnej oprawie e-booka

Kolejny błąd nad którym nie myślimy, kiedy piszemy eBooka, to jest to, jak on będzie wyglądał. Zdradzę Ci mój sekret, jak stworzyć fantastyczną szatę graficzną do eBooka. Jednym z moich trików, takich hakerskich hacków, jest zabranie ze sklepu katalogów próbek farb – nad tymi katalogami siedzi sztab ludzi, żeby sprawdzić co jest modne, trendy, na czasie, które odcienie do siebie pasują. Mamy tam odcienie które są dobrane do siebie po ogromnej ilości badań rynku, w to jest włożony ogrom pieniędzy i czasu, który Ty możesz po prostu skopiować jako paletę barw dla swojego eBooka.

Jeżeli zobaczysz moje eBooki, zauważysz, że każdy z nich ma swój własny koncept tego, jak wygląda, a dodatkowo szata graficzna zawsze odpowiada treści. Kurs w formie eBooka „30dni Jak rozhulać fanpage” ma zdjęcia trochę zadziorne, np. zdjęcia kobiet w kolorowych oprawkach, jest dużo różu, dużo ostrych kolorów. Z kolei w eBooku Brandstorytelling użyłam kolaży tzw. mixed media, czyli wplatałam pisane słowa w moje zdjęcia i tworzyłam z tego grafiki. To jest bardzo wizualny koncept, a chodziło mi o to, jak rzeczywistość i narracja się przenika, bo o tym jest właśnie ten eBook.

Etapy pracy nad eBookiem

Pisanie eBooka to tylko mały fragment procesu tworzenia, a cały ten proces można podzielić na następujące etapy:

  • badanie rynku
  • przygotowanie materiałów, burza mózgów
  • pisanie treści
  • pierwsza korekta (można ten etap pominąć, ale uważam, że warto zrobić pierwszą korektę, jeszcze przed składem)
  • redakcja – można zrobić pierwszą korektę razem z redakcją albo zrobić redakcję a potem pierwszą korektę. Redakcja jest po to, aby wychwycić wszelkie błędy – logiczne, strukturalne
  • skład
  • druga korekta – jest bardzo ważna ze względu na to, że powstają błędy składu – wszelkie „i”, „w” na końcu linijki, itp. Pamiętaj, żeby zawsze wysyłać korektę na zewnątrz. Właściwie nie da się zrobić poprawnej korekty swojego własnego eBooka, dlatego, że mózg nas oszukuje, mówi co tam powinno być, wiemy co tam powinno być, a nie widzimy tego co tam rzeczywiście jest.

Jak widać, proces powstawania eBooka jest sporo dłuższy niż większość osób zakłada. Nie zapominajmy, że potrzebny jest też czas na promocję, a to również należy odpowiednio rozłożyć w czasie.

Pamiętaj, że eBooka możesz napisać w każdym dostępnym programie. Wszystko, co jest edytorem tekstowym nadaje się do napisania eBooka, nie ma żadnego specjalnego narzędzia, które sprawi że Twój eBook będzie bardziej wartościowy. W eBooku wartościowa jest Twoja wiedza oraz to, jak ułożysz informacje. A o tym, jak je ułożyć, żeby było merytorycznie, logicznie i łączyło się w spójną całość jest mój najnowszy eBook.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do programu HAKERKI PRO na rok i zgarnij kurs Growth Hacking Framework wart 697 zł

Dołącz do programu w którym co miesiąc otrzymujesz nowy schemat strategii promocji, plan treści, instrukcje techniczne i szablony, aby przejść od prokrastynacji do implementacji.

TERAZ w pakiecie rocznym otrzymasz kurs Growth Hacking Framework o wartości 697 zł.

Odblokuj poziom PRO swojej marki online.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This