+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 91

OBEJRZYJ VIDEO

Jak sprzedawać kursy i eBooki za darmo? Czy to się opłaca?

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 91 odcinka – jak sprzedawać kursy i eBooki za darmo

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

#HakerskiKwadrans odcinek 91

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 91

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jak sprzedawać kursy i ebooki za darmo? Czy to się opłaca?

Wiele osób myśli, że wszelkie platformy i możliwości sprzedawania czegoś „za darmo”, to najlepsza możliwa cena i najlepsza opcja, by oferować swoje produkty. Szukamy tych darmowych narzędzi, darmowych wtyczek, platform, sposobów, aby sprzedawać w internecie za darmo i za darmo zdobywać klientów. To słowo za darmo, bezpłatnie albo nie za miliony monet cały czas się przewija. Chcemy ruszyć z biznesem online, sprzedawać, ale niekoniecznie w to inwestować.

Pierwsza moja wskazówka jest taka, żeby dokładnie przeliczyć, czy na pewno coś, co jest za darmo Ci się opłaca. Jeżeli coś kosztuje, ale się opłaca – jest to dobra inwestycja.

Czy to, co jest za darmo zawsze się opłaca?

Nie, dlatego, że zawsze jest jakiś koszt. Koszt ukryty albo alternatywny.

Koszt ukryty – dodatkowa opłata, którą musimy ponieść, aby osiągnąć zamierzony cel. Mamy darmową platformę kursową, ale za każdą sztukę sprzedanego kursu musimy zapłacić prowizję. Bardzo często w przypadku hostingu są określone limity, po przekroczeniu których trzeba zapłacić więcej, niż gdyby od razu korzystało się z wyższego pakietu.

Kolejnym ukrytym kosztem jest czas. Jeśli korzystasz z bezpłatnej platformy, która nie oferuje automatycznych dostępów, logowania, odzyskiwania hasła, zabezpieczenia video przed kopiowaniem – musisz robić to samodzielnie, a to jest Twój czas.

Platformy do kursów i sklepy, które są wprawdzie płatne, ale doskonale sprawdzają się w biznesie online:

  • Teachable
  • Webtolearn
  • Sklep na shopify
  • Wp idea GO

 

Woocommerce do sprzedaży e-booków

W przypadku sprzedaży e-booków sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Bezpłatna wtyczka Woocommerce załatwia sprawę. Oprócz tego jest możliwość skorzystania z dodatkowych opcji, żeby zabezpieczyć plik przed pobieraniem milion razy, albo żeby umieścić znak wodny i zabezpieczyć go przed rozpowszechnianiem.

Darmowa opcja Woocommerce jest jedną z najlepszych na rynku, naprawdę nie trzeba szukać dalej. Na platformie Klubu oferuję szkolenie, trwa ono dosłownie 25 minut od instalacji wtyczki, do dodania produktu i podłączenia płatności. Bo tyle faktycznie trwa wdrożenie tego rozwiązania.

Oczywiście te 25 minut na postawienie sklepu jest możliwe tylko wtedy, jeżeli tydzień-dwa wcześniej rozpoczęłaś procedurę podpisywania umowy i weryfikacji Twoich danych z firmą oferującą szybkie płatności, np. tpay, przelewy24. Od każdej płatności również będziesz musiała zapłacić pewien procent, ale te kwoty można negocjować, dlatego warto wcześniej podzwonić i dopytać o szczegóły.

Polityka prywatności i regulamin sprzedaży

Bardzo często osoby, które dopiero zaczynają sprzedawać, uważają, że takie dokumenty jak regulamin sklepu czy politykę prywatności można bez konsekwencji pobrać z internetu albo skopiować od kogoś. Uczulam, żeby lepiej tego nie robić, bo można wpakować się w duże problemy.

Po pierwsze Regulamin sprzedaży jest traktowany jak dzieło, które ma swoje prawa autorskie, w związku z tym jeżeli ktoś Cię przyłapie, że skopiowałaś czyjś regulamin, możesz zapłacić kare.

Z drugiej strony Twój regulamin i Twoja polityka prywatności mają chronić Ciebie. Dokument, który nie jest dopasowany do Twojej sytuacji, w rzeczywistości w żaden sposób Ciebie nie chroni, a więc jest to tylko pozorna oszczędność i tylko do momentu, gdy nie wynikną nietypowe sytuacje. Mogą one być szczególnie bolesne przy produktach fizycznych, personalizowanych – gdy klient nie odbierze paczki, a Ty nie masz w regulaminie odpowiedniego zapisu, który by regulował takie sytuacje i wymusił na nim zapłatę.

Koszty alternatywne

Gdy na jednej rzeczy zaoszczędzisz, ale stracisz na drugiej. Gdy poświęcisz czas na zbudowanie platformy kursowej, ale nie napiszesz e-booka. Ja dzisiaj wolę wydać 3.000 zł na platformę kursową, a w czasie, kiedy miałabym sama ją stawiać, wolę stworzyć nowy kurs, masterclass czy konsultacje i zarobić na tym 10.000 zł. Wiadomo, że na początku 3 tysiące to bardzo dużo, dlatego zachęcam, aby dokładnie kalkulować, co w danym momencie najbardziej opłaca się Tobie.

Nie bój się zmieniać rozwiązań, szukać tych najlepszych dla siebie. Czasem lepiej jest nawet przepłacić za platformę do kursu, ale skupić się na pozyskiwaniu klientów, budowaniu marki, na zatykaniu dziur w swoim modelu biznesowym czy tworzeniu harmonogramu sprzedaży. Na tych elementach warto się skupiać. Oraz oczywiście na tworzeniu wartościowych, fantastycznych produktów jak kursy, ebooki, warsztaty, żeby klienci byli zachwyceni Twoją marką i żeby mieli szansę na kontakt z nią.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do programu HAKERKI PRO na rok i zgarnij kurs Growth Hacking Framework wart 697 zł

Dołącz do programu w którym co miesiąc otrzymujesz nowy schemat strategii promocji, plan treści, instrukcje techniczne i szablony, aby przejść od prokrastynacji do implementacji.

TERAZ w pakiecie rocznym otrzymasz kurs Growth Hacking Framework o wartości 697 zł.

Odblokuj poziom PRO swojej marki online.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This