+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 86

OBEJRZYJ VIDEO

Wiosenne zmiany w biznesie

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 86 odcinka – wiosenne zmiany w biznesie

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 86

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 86

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Wiosenne zmiany w biznesie - od czego zacząć?

Wiosna to świetny czas na zmiany – budzimy się pełne energii z zimowego snu i coś nas uwiera, mamy dosyć pewnych rzeczy, chcemy coś zmienić. Pierwsze, co powinnyśmy zrobić, to zastanowić się konkretnie, co nas irytuje, nudzi, przeszkadza, czego nie chcemy już robić a później.. zmienić to. Ale od czego zacząć?

Wyznacz sobie cel główny, finansowy i cel rozwoju marki.

Cel główny to, co chciałabyś osiągnąć w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Niech to będzie realne, konkretne i osadzone w tym, czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli frustruje Cię, że masz małe zasięgi, zastanów się, dlaczego właściwie jest to dla Ciebie problem, czy dlatego, że masz za mało klientów? Bo jeśli masz klientów, dobrze zarabiasz, to dlaczego fakt, że masz małe zasięgi jest dla Ciebie problemem? Dlatego, że wszyscy o tych zasięgach mówią i jest Ci wstyd, że nie możesz pochwalić się dobrymi statystykami? Ja to doskonale rozumiem, ale wiem też, że nie warto porównywać się z innymi, nawet jak Ty zarobisz 100 tysięcy PLN w dwa dni, to zawsze znajdzie się ktoś, kto zarobi w tym czasie 300 tysięcy. Całe życie będziesz czuła się jak mała płotka porównując się do innych.

Cel finansowy – określ, ile chcesz zarabiać.

Fajnie jest wpisać milion, ale zastanów się, czy dzisiaj ze swoim modelem biznesowym jesteś w stanie obsłużyć wszystkich tak, żeby ten milion zarobić i nie pracować całą dobę? Nie wpisuj czegoś, co jest ponad Twoje siły, niech to będzie realne i wyliczone na podstawie Twoich wydatków.

Czy zmiany na pewno są potrzebne?

Czasami chcemy wprowadzać zmiany w biznesie zapominając o tym, że nasz biznes już teraz naprawdę dobrze sobie radzi. Chcemy zmieniać coś na siłę, bo porównujemy się z tym, co mają i co osiągnęli inni. A to jest ogromny błąd.

Po pierwsze dlatego, że porównywać się powinnyśmy do siebie sprzed tygodni, miesięcy czy lat, czyli do swojej wcześniejszej wersji.

A z drugiej strony, to co mają inni – niekoniecznie jest dobre dla nas. Albo nie jest dobre w tym momencie, w aktualnej sytuacji.

Nawet jeśli masz genialny pomysł, nie musisz realizować go od razu, czasami lepiej jest odłożyć go na później.

Nie planuj zbyt dużo, bo będzie Ci trudno zrealizować wszystkie pomysły, projekty i cele. Gdy jesteś zmęczona, sfrustrowana, robisz zbyt dużo na raz – nie masz efektów, a to sprawia, że tracisz zapał, motywację, mijają miesiące, a Ty wciąż nie masz nic.

Nie planuj więcej niż trzy projekty na miesiąc, jeśli uda Ci się przeprowadzić je wszystkie, to będzie to fantastyczny wynik.

 

Plany, harmonogramy, checklisty wspierają Twoje cele

Przykład projektu, jakim jest wprowadzenie produktu na rynek, omawiam szczegółowo w nagraniu Hakerskiego Kwadransa – mówię tam o wszystkich zadaniach, dzień po dniu, które musisz wykonać w momencie, gdy wypuszczasz nowy produkt. Tych działań jest całe mnóstwo, omówiłam w skrócie pracę na 25 dni, a przecież masz jeszcze codzienne sprawy związane z biznesem – wystawianie faktur, cała administracja, obsługa mediów społecznościowych.

Dlatego dobry plan to jest podstawa – najlepiej rozpisać go sobie na trzy miesiące, zwłaszcza, kiedy robisz coś po raz pierwszy.

Kiedy wprowadzasz jakieś zmiany powinnaś zastanowić się, czy wszystkie poprzednie tematy masz dopięte, żeby nie zaczynać nowej rzeczy i nie wprowadzać chaosu. Może się okazać, że z pewnych działań będziesz musiała zrezygnować, żeby mieć przestrzeń na nowe tematy, przemyśl więc, czy to będzie dobra zmiana.

Planuj w swoim biznesie to, co jest naprawdę ważne i pilne, a nie to, co chciałabyś mieć. Ja chciałabym mieć podcast, ale wydaje mi się ciągle, że nie mam na to czasu, bo wybieram napisanie nowego e-booka czy zrobienie kursu on-line. Mam rozpisane pomysły na odcinki, robię godzinne live’y, wiem, że ten czas mogłabym znaleźć, tylko odkładam ten podcast z innych względów. Tak samo, jak wcześniej odkładałam TikToka, a dzisiaj już wypróbowuję tam nowe formy i pokazuję, jak zdobywać organiczne zasięgi.

Bardzo często toniemy w szczegółach, a zapominamy o tych naprawdę istotnych rzeczach. Wszystkie checklisty, które udostępniam są właśnie po to, żeby niczego nie przegapić. Tak jak pilot przed startem musi sprawdzić wszystko według określonych procedur, żeby nie doszło do katastrofy, tak Ty w swoim biznesie musisz dopilnować tego, co ważne, aby produkty się sprzedawały.
Nie pozwól, aby cały wysiłek który wkładasz w swój projekt, we wprowadzenie produktu na rynek poszedł na marne tylko dlatego, że pominęłaś elementy, które są istotne, bez których cała reszta nie ma szans się udać. Porównam to do robienia ciasta – nawet jeśli przygotujesz ciasto, masz piękne ozdóbki, świetnej jakości składniki, dobry przepis, to jeśli nie włączysz piekarnika, ono się nie upiecze.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do Brand Bootcamp 30 dni Rolek

Chcesz rozhulać markę online rolkami?
Wykorzystaj potencjał wideo, aby zwiększyć 10x zaangażowanie, zasięgi i zyski!

WYZWANIE 30 DNI ROLEK:
✅Funkcje Instagram Reels
✅Szablony rolek do promocji marki
✅Schematy rolek sprzedażowych
✅Schematy rolek edukacyjnych
✅Aplikacje i narzędzia

Bootcamp trwa 30 dni i odbywa się na specjalnym koncie na Instagramie tylko dla kursantek.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This