+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 82

OBEJRZYJ VIDEO

Jak wymiatać na Instagramie, czyli Eldorado zasięgów

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 82 odcinka – jak wymiatać na Instagramie

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 82

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 82

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jak wymiatać na Instagramie?

Za każdym razem, kiedy jakaś platforma społecznościowa wprowadza nową funkcję, to algorytm działa w ten sposób, że „pcha” użytkowników na konta tych, którzy zaufali, przełamali swój strach, swoje obawy i wypróbowali nową funkcję.

Dzięki temu coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu nowej funkcji i staje się ona popularna, a osoba, która z niej skorzystała trafia do Eldorado. Otrzymuje extra bonus – darmowe zasięgi podniesione dosłownie do kwadratu.

Wyrusz po złoto. Przygotuj się na Instagram Reels

Przygotuj się na wprowadzenie do Polski Instagram Reels.

Jeżeli nie masz jeszcze rolek, nie wiesz zupełnie na czym to polega – zainstaluj sobie TikToka, albo obejrzyj kilka filmów z tej platformy, bo to, co się sprawdza na TikToku – sprawdzi się tak samo na Reels.

Jak się przygotować? Przemyśl, co mogłabyś nagrać, rozpisz swoje pomysły i nagraj kilka filmików w tym formacie i jak tylko wejdzie u Ciebie funkcja Reels, podczas gdy inni będą zastanawiać się, co publikować, czy kiedy nagrać – Ty będziesz miała gotowe filmy do codziennego wrzucania.

Jakie filmy nagrywać na Instagram Reels?

Podpowiem kilka wskazówek, które naprawdę sprawdzają się i pozwalają zupełnie nieznanym osobom przebić się i zgarniać dziesiątki tysięcy wyświetleń.

Pamiętaj, że te nagrania to króciutki, ale dynamiczny, wartościowy materiał, którym musisz przyciągnąć uwagę, przejść szybko do sedna, dostarczyć wiedzę i zaintrygować, żeby odbiorcy chcieli oglądać następne. Filmiki muszą być krótkie, dynamiczne, wartościowe, a definicją wartości jest to, czy osoba oglądająca nie czuje, że zmarnowała czas.

Analizy ekspertów wykazują, że jest ogromna zmiana w społeczeństwie, nie chcemy długich form kontaktu. Osoby, które mówią że nie mogą wysiedzieć 2 godzin i obejrzeć jednego filmu na Netflixie, więc oglądają seriale, wchodzą na TikToka i spędzają tam 3 godziny, oglądając minutowe filmiki. To nie jest dobre, ale taki jest fakt, a Ty możesz sprawić, że osoby, które godzinami scrollują media społecznościowe będą scrollowały nie tylko głupie pranki, ale Twój wartościowy kontent.  

Wszystko może być wartościowym kontentem

Jeżeli na czymkolwiek się znasz, cokolwiek byś powiedziała koleżance, możesz to zrobić w takiej krótkiej, fajnej formie wideo.

Nie musisz pokazywać siebie, możesz pokazywać na przykład:

jak pracujesz.

Tak jak organizuje się wycieczki po muzeum, tak Ty pokaż, gdzie i jak pracujesz.

Jeśli zajmujesz się kodowaniem, pokaż film, jak kodujesz np. z kotem na kolanach – nawet jeśli kodowanie nie interesuje Twoich odbiorców, popatrzą zafascynowani na kota. Możesz równie dobrze pokazać swoje narzędzia pracy, opowiedzieć w ciągu 30 sekund, jaki masz mikrofon, jakie światełko, a czego jeszcze Ci brakuje.

jak sprzątać.

Jest konto na TikToku, na którym kobieta pokazuje jak sprzątać. Każdy niby wie, jak to robić, a jednak jej jednominutowe filmy ze wskazówkami, jak czyścić piekarnik odnotowują ogromną ilość wyświetleń. Inna osoba pokazuje, jak można ułożyć skarpetki w szufladzie, jeszcze inna, jak włożyć makaron w słoiki, żeby to wyglądało estetycznie.
dźwięki – jeżeli coś robisz, produkujesz i wysyłasz to do klientów – nagrywaj moment pakowania. Nic nie mów, niech będzie słychać tylko jak coś rozrywasz, naklejasz, coś pakujesz. Lubimy takie szelesty.

jak się gra popularne utwory, jeżeli grasz na jakimś instrumencie.

jak tworzysz.

Jeśli zajmujesz się rękodziełem – ustaw kamerę lekko z boku, z góry, tak, żeby było widać tylko Twoje ręce i nagraj film pokazujący, jak cos wykonujesz. Przyspiesz video, a Twoi odbiorcy w minutę zobaczą cały proces.

coś charakterystycznego dla Twojej pracy, kawałek prozaicznej codzienności – Tobie może się wydawać zwyczajna i nudna, dla innych będzie wytchnieniem od tego, co ich otacza.

 

Zawsze warto jest też dzielić się swoją opinią i pozwolić, żeby ludzie się z Tobą nie zgadzali, wchodzili z Toba w interakcje – to tylko zwiększa Twoje zasięgi.

Nie przegap swojej szansy tylko dlatego, że teraz wydaje Ci się, że nie masz nic ciekawego do pokazania.

Zastanów się, co byś mogła pokazać i bądź przygotowana na moment, kiedy użytkownikom Instagrama w Polsce pokaże się opcja Reels. Wykorzystaj ten moment i zawalcz o specjalny bonus od algorytmu – doskonałe zasięgi.

 

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do programu HAKERKI PRO na rok i zgarnij kurs Growth Hacking Framework wart 697 zł

Dołącz do programu w którym co miesiąc otrzymujesz nowy schemat strategii promocji, plan treści, instrukcje techniczne i szablony, aby przejść od prokrastynacji do implementacji.

TERAZ w pakiecie rocznym otrzymasz kurs Growth Hacking Framework o wartości 697 zł.

Odblokuj poziom PRO swojej marki online.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This