+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 79

OBEJRZYJ VIDEO

Ile pieniędzy trzeba wydać na dobry sprzęt, żeby stworzyć kurs, na którym zarobisz swój pierwszy milion?

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 79 odcinka – sprzęty do kursów online

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 79

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 79

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Ile pieniędzy trzeba wydać na dobry sprzęt, żeby stworzyć kurs, na którym zarobisz swój pierwszy milion?

Będę szczera – żeby zacząć transmitować potrzebujesz dokładnie tego, co masz w swoim telefonie – kamerę, mikrofon i bezpłatną aplikację do montowania filmów.

Ważniejsza od całej technicznej oprawy i sprzętów, których używasz jest Twoja wiedza, kompetencje i merytoryczny sposób ułożenia kursu. Pod względem technicznym wystarczy, że będzie poprawnie, nie musisz walczyć o poziom produkcji oskarowej.

Jakich sprzętów potrzebujesz do nagrania kursu online?

Wynajem profesjonalnego studia wcale nie jest niezbędny.

Tak naprawdę potrzebujesz:

• mikrofonu
• kamery
• dobrego oświetlenia
• odpowiedniego kadru

Czyli wszystkiego tego, co masz na wyciągnięcie ręki – w swoim telefonie i domu. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć w swoim domu czy mieszkaniu miejsca, które będzie nadawało się do nagrywania – wyjdź na zewnątrz.

Naturalne światło jest z pewnością lepsze niż biała ściana za Tobą, a szumy, które pojawią się podczas nagrywania np. w parku, możesz później wyciszyć używając audacity lub imovie (jednym kliknięciem wyciszasz wszystkie szumy).

Ważniejsze jest źródło dźwięku niż kamera!

Telefon dzisiaj naprawdę jest w zupełności wystarczający – parametry kamery czy mikrofonu są zazwyczaj zdecydowanie lepsze niż np. w komputerze. Jeśli masz zainwestować w jeden sprzęt – niech to będzie mikrofon. Przerywający się obraz odbiorcy są skłonni wybaczyć, ale to, co słyszą, powinno być bez zarzutu.

Mikrofon krawatowy jest wystarczający, ale jeśli chcesz korzystać z bardziej profesjonalnego sprzętu – polecam Yeti Platinum. Mój mikrofon jest eksploatowany od 6 lat, a jakość dźwięku wciąż jest fantastyczna.

Tak samo długo używam kamery internetowej Logitech – mam starszą wersję, sprzed 6 lat i sprawdza się doskonale, cały czas z niej korzystam, obraz jest świetny, ale dla tych kamerek musi być osobne źródło dźwięku. Kamera internetowa nie pozwala wprawdzie na stworzenie „rozmazanego” tła, ale kamera internetową również da się osiągnąć taki efekt dodając punktowe światło z tyłu.

Oświetlenie – ja używam zestawu parasolek ze statywami i żarówkami. Inną opcją jest lampa pierścieniowa, która u mnie nie sprawdziła się, ponieważ odbija mi się w okularach światło. Korzystam również z punktowego światła umieszczonego za mną, z tyłu, albo ledowych światełek, dzięki czemu kadr jest ciekawszy i bardziej zapamiętywalny.

Jak dobrze zbudować kadr do kursów video?

zadbaj o dobre oświetlenie twarzy – wykorzystaj 2 źródła światła – 2 parasolki ustawione pod kątem 45 stopni do Twojej twarzy, najlepiej na poziomie oczu i 1 małe światło z tyłu,
nie ustawiaj się w całkiem białym kadrze – biała ściana wcale nie jest interesująca. Wkomponuj w kadr rośliny albo półkę z książkami – ludzie mają skłonność do nudzenia się, jeśli każde Twoje video jest na tle tej samej białej ściany to przestaje wyglądać dla nich atrakcyjnie,
mózg pracuje na skojarzeniach – zmieniaj bluzki, marynarki, podmieniaj elementy w kadrze – one wbrew pozorom nie rozpraszają, ale wspomagają proces zapamiętywania,
odsuń się od ściany, aby mieć jak najwięcej przestrzeni za sobą i aby kadr był bardziej interesujący, jeśli nie znajdziesz w domu odpowiedniego kadru – wyjdź na zewnątrz.
jeśli masz swoją książkę, planer czy inny produkt, który pokazuje, czym się zajmujesz  – umieść go na półce za sobą.

Wskazówki od podcasterów:

nagrywając kurs z samym audio – warto wejść do niewielkiego pomieszczenia, np. do własnej szafy – ubrania świetnie tłumią dźwięki,
rzuć na podłogę oraz na stół koce, kołdrę czy ręczniki, aby stłumiły odbijający się dźwięk – jakość nagrania jest wtedy dużo lepsza.

Nagrywanie kursu - dodatkowe wskazówki

• unikaj kratek, pasków na bluzce – lepiej załóż bluzkę w jednolitym kolorze,
• ozdoby, biżuteria mogą wydawać dodatkowe, niepotrzebne dźwięki, np. metalowe bransoletki hałasują podczas gestykulowania,
• rozpuszczone włosy przy mikrofonie krawatowym również mogą przeszkadzać, dlatego warto odpowiednio dopasować fryzurę i ułożyć włosy.

Podstawowa zasada przy nagrywaniu kursów – jak najmniej edycji.

Zadbaj o kadr i dźwięk tak, aby jakoś nagrania od razu była jak najlepsza.

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby przeprowadzić klienta przez pewien proces. Wszystko, o czym mówisz powinno być konkretnie poukładane, podzielone na etapy, a Twój odbiorca powinien podążać wyznaczoną ścieżką.

A to, czy Twój kurs odniesie sukces zależy od Twojej strategii komunikacji marki, strategii promocji i strategii cen – to są czynniki, które wpłyną na sukces, a nie to, ile zapłaciłaś za sprzęt do jego nagrywania.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Zapisz się na listę oczekujących HAKERKI PRO i odbierz planer 30 dni ROLEK

Odbierz słynny PLANER Hakerki Sukcesu 30 DNI ROLEK

Próbowałaś rolek, ale jakoś nie działały? Nie wiesz jak pozyskać klientów?

Pobierz mój autorski planer rolek i znajdź pomysły na rolki, które budują markę, zwiększają zasięgi i sprzedają strategicznie i z wdziękiem!

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This