+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 68

OBEJRZYJ VIDEO

Narzędzia do biznesu online

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 68 odcinka – narzędzia do biznesu online

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 68

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 68

 

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

 

 

Podsumowanie najważniejszych informacji

Narzędzia do biznesu online

Jakich narzędzi używałam, gdy zaczynałam? Na jakie narzędzia przeniosłam się, gdy zarobiłam pierwsze 50 tysięcy, a na jakie, gdy w swoim biznesie przekroczyłam milion?

Wiele osób myśli, że dobrze zarabiające biznesy korzystają z drogich, „wypasionych” programów, narzędzi i aplikacji Nic bardziej mylnego. Mówiąc o narzędziach, które przydają się w biznesie online, przedstawiam moje ulubione, z których z przyjemnością i sukcesem korzystam od lat:

  • Grafiki – Photoshop
   Profesjonalne narzędzia i programy wcale nie musza być drogie. Bardzo często światowej klasy narzędzia są wyjątkowo tanie. Na przykład Photoshop – narzędzie, którego używają profesjonalni graficy, kosztuje mnie około 50 zł miesięcznie, a jest najlepszym narzędziem do obróbki grafik, jakie istnieje na rynku. Oczywiście możesz używać bezpłatnych programów do obróbki zdjęć i grafik, np. Canva, Gimp, Pixlr, albo korzystać z płatnej wersji Canva Pro, która nie jest wiele tańsza, a z pewnością nie jest tak bardzo funkcjonalna jak Photoshop. Ja zaczynałam od Photoshopa i nie przesiadłam się na inny program. Kiedyś był on bardzo drogi, dzisiaj można korzystać z miesięcznej subskrypcji, dzięki czemu nie odczuwasz tego kosztu tak mocno, jak wtedy gdy kupujesz program jednorazowo.
  • Mockupy – czyli wygenerowane cyfrowo obrazki udające zdjęcie z produktem, który np. jeszcze nie istnieje możesz stworzyć za darmo, pobierając plik np. ze strony grahicburger.com. Później wystarczy otworzyć np. w Photoshopie wybrany projekt i przygotować mockup według własnej koncepcji. Swoje mockupy kupuję na www.desigcuts.com.
  • Mikrofon – aktualnie używam nowego modelu Yeti X, wcześniej, przez ponad 4 lata, korzystałam z platynowego Yeti, który doskonale się sprawdzał i dodatkowo świetnie wyglądał na zdjęciach 😊 Kosztował około 500 zł, a jego jedyną wadą jest ta, że fantastycznie zbiera dźwięki, niestety również te z otoczenia. Alternatywą dla takiego mikrofonu są małe, świetnie działające krawatowe mikrofony czy słuchawki, np do iPhone’a – jeżeli nie masz mikrofonu, spokojnie dasz radę nagrać podcast używając krawatowego czy zwykłych słuchawek.
  • Audacity – bezpłatne narzędzie do obróbki dźwięku, które jest w zupełności wystarczające dla wielu biznesów online.
  • Nagrywanie live’ów, webinarów i kursów online – darmowy program OBS Studio. Umożliwia on przełączanie, współdzielenie ekranu, udostępnianie slajdów, dodawanie różnych elementów na ekranie, przesuwanie ich, zmniejszanie lub zwiększanie – i to wszystko można robić w trakcie prowadzenia live’a na żywo. Korzystam z niego od samego początku. Istnieje wiele innych, płatnych narzędzi do transmisji webinarów, ale darmowy OBS i transmisja na Facebooku fantastycznie się sprawdza. Alternatywnym, również bezpłatnym narzędziem do nagrywania jest QuickTime.
   Jeśli chcesz umożliwić dostęp do szkolenia tylko tym osobom, które zapłaciły  – wystarczy:

– założyć grupę na FB tylko dla kursantów i tam zrobić transmisje używając OBS
– alternatywa: ustawienie na Youtubie transmisji live, niedostępnej dla przypadkowych osób i osadzenie stream’u na swojej stronie. Dostęp do strony mają tylko osoby, które wykupiły dostęp do webinaru.

 • Kamera – używam już od 4 lat kamery Logitech C920, a kupiłam ją za około 250 zł. Ten model, chociaż stary, zapewnia bardzo dobry obraz i spokojnie wystarcza, żeby nie tylko prowadzić transmisje online ale też realizować nagrania kursów. Uzupełnieniem kamery w moim domowym studio są 2 białe parasolki (kupiłam je za około 150 zł) oraz od niedawna dodatkowe światełko, które dodaje głębi obrazowi i sprawia, że moje nagranie video wyróżnia się. Zamiast parasolek możesz używać lampy pierścieniowej (Ring Light) – jednak w przypadku osób noszących okulary, to rozwiązanie nie sprawdza się zbyt dobrze. Kupując parasolki zwróć uwagę, żeby były one przeznaczone do video a nie do fotografii.
 • Strony lądowania – na początku korzystałam z płatnego narzędzia do robienia stron lądowania, które kosztowało mnie około 2000-3000 zł rocznie. Później odkryłam, że strony lądowania budowane na darmowym Wordpresie za pomocą motywu Divi konwertują lepiej. Nikt nie widzi silnika do tworzenia strony, a nawet można powiedzieć, że strona budowana na Twoim Wordpresie jest przezroczysta brandingowo – nikogo nie promujesz poza swoją marką. Sam WordPress jest bezpłatny, ale pamiętaj, że już zakup domeny i hostingu stanowi jakiś koszt. Nie jest on wysoki, zwłaszcza w pierwszym roku korzystania, ale trzeba go ponieść, jeśli chcesz być właścicielem swojej strony www.
 • Sklep internetowy – korzystając z bezpłatnej wtyczki do WordPressa – Woocommerce, postawisz swój sklep na swojej stronie w ciągu jednego dnia, bez dodatkowych kosztów i zaczniesz skutecznie sprzedawać swoje produkty. Wprawdzie nie będzie tam fajerwerków, ale będzie działało – klient otrzyma fakturę i produkt cyfrowy i to wszystko odbędzie się automatycznie.
 • Wysyłka email – to jest jedyna rzecz, o której powiem, że nie warto iść w darmowe produkty. Jest wprawdzie bezpłatny MailerLite, od którego faktycznie warto zacząć, ale można o nim powiedzieć, że jest ofiarą własnego sukcesu. Ma fantastyczne funkcjonalności, jednak przez to, że oferuje 1000 subskrybentów za darmo i korzysta z niego wiele osób i firm – ma problemy z serwerami. Ja używam od lat ActiveCampaing, ponieważ wymiata jeśli chodzi o funkcjonalności i automatyzacje. Korzystam z najbardziej podstawowej, najtańszej wersji, a wysokie koszty używania wynikają z tego, że obsługuję ogromną listę subskrybentów.

Gdy startowałam, inwestowałam w narzędzia światowej klasy takie jak Photoshop, Active Campaign i dlatego nie musiałam przesiadać się na nic więcej w miarę rozwoju biznesu. Wychodzę z założenia, że jeśli coś działa dobrze, nie ma potrzeby zmieniać tego, na coś droższego, modnego, czy takiego, co imponuje, ale niekoniecznie jest bardziej funkcjonalne.

Korzystaj z darmowych narzędzi, zanim zainwestujesz w te bardziej profesjonalne, działaj z tym, co masz, unikając wymówek, że nie zaczniesz bo nie masz profesjonalnej kamery, nowoczesnego mikrofonu czy własnej strony internetowej! Zupełnie bezpłatnie albo niewielkim kosztem możesz zbudować biznes online korzystając z tego, co już masz, co jest sprawdzone i polecane.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do programu HAKERKI PRO na rok i zgarnij kurs Growth Hacking Framework wart 697 zł

Dołącz do programu w którym co miesiąc otrzymujesz nowy schemat strategii promocji, plan treści, instrukcje techniczne i szablony, aby przejść od prokrastynacji do implementacji.

TERAZ w pakiecie rocznym otrzymasz kurs Growth Hacking Framework o wartości 697 zł.

Odblokuj poziom PRO swojej marki online.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This