+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 63

OBEJRZYJ VIDEO

Jak tworzyć rozpoznawalne grafiki do swojej marki? Jak tworzyć grafiki w programie Canva (instrukcja)

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 63 odcinka – jak tworzyć rozpoznawalne grafiki dla swojej marki

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 63

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 63

#HakerskiKwadrans to nowy cykliczny cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Od czego zacząć budowanie marki?

Każda z nas jest zajęta, każda ma wymówki, ale to nie oznacza, że powinnyśmy ciągle odkładać nasze marzenia na później. Nawet 15 minut dziennie, które spędzimy na planowaniu strategicznie naszego biznesu sprawi, że nasza marka, nasz biznes i nasze marzenia zaczną przekształcać się w rzeczywistość.

Od czego zaczęłam?
Nigdy nie było takiego momentu, w którym poczułam się gotowa, żeby zacząć. Zacząć budować społeczność 50 tysięcy kobiet z całego świata, prowadzić szkolenia dla tysięcy osób, występować na prelekcjach.

Na początku miałam jedynie mnóstwo obaw i wątpliwości.

Zaczęłam działać w momencie, gdy uświadomiłam sobie, że moje wątpliwości tak naprawdę nie mają znaczenia.
Jeśli chcesz zacząć działać w biznesie online, musisz odłożyć na bok własne ego, przestać się przejmować tym, czy dasz radę, czy jesteś potrzebna, czy mówisz fajnie, z sensem, czy ładnie wyglądasz.

W chwili, gdy odłożysz na bok wszystkie wątpliwości, również te związane z wyglądem, zaczniesz budować silną markę online, zamiast dreptać w miejscu i tkwić w tym, co Ci nie służy.
Mnie również nie było łatwo, ale w pewnym momencie postanowiłam dzielić się swoją wiedzą, zaczęłam motywować inne kobiety i pokazywać im, jak budować swoją markę.

Założyłam własną firmę, podjęłam współprace z innymi podmiotami, zaczęłam tworzyć strony www, prowadzić media społecznościowe oraz robić grafiki.

Okazało się, że nie tylko mam do nich talent, ale dodatkowo bardzo, bardzo to lubię. I o tych grafikach chcę Ci dzisiaj więcej opowiedzieć.

O czym warto pamiętać tworząc grafiki dla swojej marki online?

  • Spójność – hasło „Jestem zajęta, buduję imperium” to jedno z pierwszych haseł, którymi zaczęłam motywować kobiety. Pasuje do mojego stylu i do mojej grupy docelowej. Jest lekko humorystyczne, motywujące, inspirujące. Słowo „jestem” napisane jest dokładnie tym samym fontem co słowo „hakerki” w moim logo i tym samym kolorem, co słowo „sukcesu” w tymże logo. To moje kolory, mój ślad, to nie jest przypadkowy element – zarówno przesłanie jak i styl wizualny są współgrają ze sobą i są charakterystyczne dla mojej marki.
  • Grafiki, które przygotowujesz, oprócz tego, że są piękne i przyciągające uwagę – mogą też w nienachalny sposób promować Twoje produkty i sprawiać, że wszystko, co robisz jest ze sobą spójne.
  • Wszystkie grafiki, które coś promują, powinny mieć swój styl, a właściwie Twój i Twojej marki – to jest strategia treści. Polega ona również na tym, żeby Twoje przesłanie było obecne w każdym elemencie, który robisz.
  • Odpowiednie rozmiary grafik w różnych mediach społecznościowych, na przykład na Instagramie:

– plansze na Instastory (1080×1920),
– grafiki z tekstem (kwadrat 1080×1080 albo 1200×1200). Gdy robisz grafiki do Instastory pamiętaj, aby tworzyć je tak, aby ważne elementy nie były u samej góry i na samym dole – bo tam znajdują się elementy „techniczne” IG.
– okładka do IGTV – 1:1,55 na przykład 420×654.

Jak zrobić grafikę w programie Canva?

Korzystaj z mnóstwa bezpłatnych, zdefiniowanych szablonów, pamiętając o tym, by zmieniać zdjęcia, elementy, kolory – tak, aby były spójne z Twoją marką (paletę swoich kolorów możesz stworzyć korzystając na przykład ze strony www.coolors.co).

Gdy dopiero zaczynasz wypracowywać swój własny styl, tworzenie różnego rodzaju grafiki jest najprostszym sposobem na sprawdzenie, jakie elementy graficzne, czcionki, barwy wpisują się w styl.

Jak radzić sobie z konkurencją?

Podaj jej rękę i razem sięgnijcie po więcej. Nie obawiaj się, że nie ma sensu zaczynać, bo ktoś robi już coś lepiej. Rób swoje, świeć przykładem i … współpracuj z konkurencją. Gdy się wspieramy, nasz sukces potęguje się, dlatego współpraca jest najlepszym sposobem na to, żeby poradzić sobie z konkurencją. A gdy konkurencja nie chce współpracować – stwórz własny, niepowtarzalny styl. Wtedy jesteś nie do podrobienia, inni mogą Cię najwyżej kopiować.

Zapraszam Cię na moje konto na Instagramie!

Dołącz do społeczności Hakerek na Instagramie.

Na moim profilu znajdziesz wskazówki, strategie oraz kulisy budowania międzynarodowej marki.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do programu HAKERKI PRO na rok i zgarnij kurs Growth Hacking Framework wart 697 zł

Dołącz do programu w którym co miesiąc otrzymujesz nowy schemat strategii promocji, plan treści, instrukcje techniczne i szablony, aby przejść od prokrastynacji do implementacji.

TERAZ w pakiecie rocznym otrzymasz kurs Growth Hacking Framework o wartości 697 zł.

Odblokuj poziom PRO swojej marki online.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This