+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 46

OBEJRZYJ VIDEO

Jak skalować biznes online, nawet gdy jesteś nieśmiała?

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to nowy cykliczny cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 46 odcinka – jak skalować biznes online, nawet gdy jesteś nieśmiała?

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 46

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 46

#HakerskiKwadrans to nowy cykliczny cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jak działać w biznesie online pomimo strachu?

Biznes online może być dla niektórych bardziej przerażający niż pająki, węże czy ciemna piwnica – ponieważ wiąże się z wystąpieniami publicznymi – live’ami, webinarami, pokazywaniem w sieci siebie.

Jak sobie z tym poradzić?

 • Zacznijmy od uwolnienia się od błędnego przekonania, że introwertyk i osoba nieśmiała to jest to samo. Można być nieśmiałym ekstrawertykiem lub pewnym siebie introwertykiem.
  Jeżeli więc myślisz o sobie, że jesteś nieśmiała, musisz zastanowić się w jakich warunkach czujesz się pewnie, kiedy jesteś śmiała, kiedy zapalasz się do tematu, a następnie – jak możesz je zreplikować i wykorzystać, żeby osiągnąć swoje cele biznesowe.
 • Możliwe, że wcale nie jesteś tak naprawdę nieśmiała, tylko zaszufladkowana. Dawno temu ktoś przypiął Ci taką łatkę i idziesz z nią przez życie.
 • Bardzo często mylimy pewność siebie z pewnością tego, co mamy do powiedzenia. Obawiamy się uszczypliwych komentarzy, czy hejtu.
  Podobnie jest w biznesie online. Jeżeli jesteś na live’ie i ktoś bluźni, albo pisze na fanpage okropne komentarze – blokuj od razu tę osobę. Nie rezygnuj z live’ów, webinarów, video w obawie, że ktoś Cię skrytykuje, będzie hejtował albo miał inną opinię niż Twoja.

Czy da się skalować biznes online bez tych stresujących live’ów, webinarów?

 • Potraktuj swoją nieśmiałość, jako „przeszkodę” i zastanów się, co możesz zrobić, żeby ją ominąć.
 • Ułóż odpowiednią strategię, metody, techniki, które nie uwzględniają tego, że jesteś nieśmiała, tylko zakładają, że np. nie robisz live’ów, ale robisz coś zamiast nich. Możesz nagrać i zmontować video lub opublikować Instastory. Każdy ma jakąś ścieżkę.
 • Zostaw na boku wszystkie łatki, naklejki – to, że jesteś nieśmiała, nie znaczy, że nie możesz mieć biznesu online, to że jesteś introwertykiem nie oznacza, że nie możesz mieć świetnej strategii . To, że dopiero zaczynasz nie oznacza, że nie masz szans, żeby się przebić.

Jak skalować biznes online, nawet gdy jesteś nieśmiała?

 • Zacznij dostrzegać swoje atuty, wykorzystuj je i nie porównuj się do żadnej innej osoby, oprócz siebie.
 • Osoby nieśmiałe bardzo często mają przewagę – umieją słuchać, zauważają więcej. Nie mów o sobie – ja jestem nieśmiała. Zacznij mówić – jestem świetna w słuchaniu, jestem doskonałym obserwatorem.
 • Szukaj rozwiązań, które są dla Ciebie komfortowe.
  Jeżeli nie masz odwagi zrobić live’a – nagraj video, które możesz odpowiednio zmontować. Jeżeli nie chcesz się pokazywać – nagraj podcast. Nie chcesz w ogóle nagrywać – napisz artykuł. Jeśli tego również nie chcesz robić – możesz robić piękne grafiki. Znajdź taką formę ekspresji, w której będziesz dobrze się czuła.
 • Nie myl braku doświadczenia z przekonaniem, że coś nie jest dla Ciebie. Wszystkiego można się nauczyć – przemawiania, występowania, języka obcego czy wszystkiego, co jest potrzebne do zbudowania biznesu online.
 • Skalowanie biznesu, gdy jesteś nieśmiała wygląda dokładnie tak samo jak skalowanie biznesu, gdy masz dużo pewności siebie.
  Musisz stworzyć strategię biznesu, marki, treści, promocji i produktu.Te elementy nie zmieniają się w zależności od osobowości.
 • Nie musisz mieć w 100 % idealnego produktu czy usługi. 80% wystarczy. Jeśli zastanawiasz się, czy wypuścić produkt, który nie jest perfekcyjny, zastanów się, czy jest wystarczająco dobry, żeby ktoś na tym skorzystał. Jeśli jest – działaj.
 • I na koniec – spróbuj zrobić szarlotkę z pomarańczy!
  Jeżeli zastanawiasz się, czy robiąc świetny produkt podniesiesz tak wysoko poprzeczkę, że trudno będzie przebić to kolejnym produktem, że będzie on odbierany jako gorszy, to przyjmij, że będzie on po prostu inny, ale też dobry w swoim rodzaju. To tak jak z owocami – można zachwycać się przepyszną pomarańczą, ale wciąż lubić i kupować jabłka. Szarlotki z pomarańczy nie zrobisz i tak samo jest w biznesie – każdy produkt, usługa czy marka mają swoja niszę, swoje zastosowanie, swoich odbiorców.
Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Zapisz się na listę oczekujących HAKERKI PRO i odbierz planer 30 dni ROLEK

Odbierz słynny PLANER Hakerki Sukcesu 30 DNI ROLEK

Próbowałaś rolek, ale jakoś nie działały? Nie wiesz jak pozyskać klientów?

Pobierz mój autorski planer rolek i znajdź pomysły na rolki, które budują markę, zwiększają zasięgi i sprzedają strategicznie i z wdziękiem!

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This