+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

Katarzyna Żbikowska

Jak zamienić swoją wiedzę i pasję w przychody –
3 sposoby, by sięgnąć gwiazd.

 

 

KATARZYNA ŻBIKOWSKA

Od kilkunastu lat jestem Project Managerką, czyli liderką projektów w korporacjach. Zawsze kręciło mnie ożywianie koncepcji biznesowych i wdrażanie nowych produktów i pomysłów.

Uczę się moich klientek w działaniu. Jeśli coś zadziała, to rozwijam to i powtarzam. Jeśli nie działa – oddaję ten pomysł komuś, komu może się bardziej sprawdzić. Wszystko co robię – jest eksperymentem. I to działa.

Podejmij wyzwanie i sprawdź, dokąd doprowadzi Cię to działanie. Po pierwszym kroku będziesz już w drodze do celu, a nie przed linią startu.

 

#HakerkiSukcesu: Katarzyna Żbikowska

Jak zamienić swoją wiedzę i pasję w przychody

3 sposoby, by sięgnąć gwiazd
v

Zaczęłam więc od małych kroków

Działałam i uczyłam się w trakcie pokonywania kolejnych wyzwań. To mnie uwolniło.

 

WYWIADU DLA SERII #HAKERKISUKCESU UDZIELIŁA KATARZYNA ŻBIKOWSKA

Jak zamienić swoją wiedzę i pasję w przychody – 3 sposoby, by sięgnąć gwiazd

Internet daje nam niemal nieograniczone możliwości zamieniania naszej wiedzy w przychody. Jeśli marzysz o zamienianiu swojej wiedzy i pasji w przychody – poznaj moje 3 sprawdzone sposoby na sięganie gwiazd. Są nimi działanie, eksperymenty i podejmowanie wyzwań.

Działaj, a odpowiedzi się pojawią

Kilka lat temu zapragnęłam stworzyć biznes w sieci oparty na tym, co potrafię najlepiej i na czym świetnie się znałam. Wiem, że wiele z nas ma podobne marzenia. Ale z różnych powodów nie realizujemy ich. Ze strachu, że nie wyjdzie, że się wygłupimy i nas wyśmieją, że nie damy rady, że nasze życie się zmieni… Możesz dodać tutaj swoją największą obawę, bo ta lista jest otwarta.

Ja też czułam strach. Czytałam dziesiątki poradników, obserwowałam ludzi, którzy sięgnęli po swoje marzenia i… nic z tym nie robiłam. Ciągle się dokształcałam i czekałam na idealny moment. I pewnie czekałabym tak do dziś, gdyby nie to, że zrozumiałam, że ten moment nigdy nie nadejdzie. Zaczęłam więc od małych kroków. Działałam i uczyłam się w trakcie pokonywania kolejnych wyzwań. To mnie uwolniło. I pozwoliło na to, abym dziś zarabiała na tym, co kocham robić.  

Od kilkunastu lat jestem Project Managerką, czyli liderką projektów w korporacjach. Zawsze kręciło mnie ożywianie koncepcji biznesowych i wdrażanie nowych produktów i pomysłów. Tyle, że pracując u kogoś – ożywiałam pomysły szefów, rzadziej własne. Dopiero kiedy wydałam swoją pierwszą książkę i zobaczyłam jak stoi na półce największej krajowej księgarni – zrozumiałam, że potrafię ożywić każdy pomysł. Zaczęłam więc tego uczyć innych. Wystartowałam z blogiem, projektowałam szkolenia i prowadziłam wykłady. Dzielenie się wiedzą o zarządzaniu projektami stało się dla mnie radością i fundamentem późniejszych sukcesów. Przez kilka lat budowałam społeczność osób zainteresowanych tą tematyką i wysyłałam do nich użyteczną i przetestowaną na sobie wiedzę nie biorąc nic w zamian.

Eksperymentuj, czyli bądź permanentną wersją beta

Przyjęłam założenie, że moje pomysły nigdy nie będą „ostateczne” i „finalne”. Zawsze przecież można zrobić coś lepiej. A dobre jest lepsze od niezrobionego, dlatego zaczęłam pokazywać moje nieukończone i niegotowe pomysły czytelniczkom mojego newslettera i członkiniom społeczności, którą budowałam. Niektóre spotykały się z odzewem, inne przechodziły bez echa. Byłam zachwycona! Zadawanie pytań stało się moją pasją. Byłam „wielkim uchem”, które słuchało swojej społeczności.

Zajmowałam się tylko tymi pomysłami, które poruszały moich odbiorców. Te nie wzbudzające zainteresowania zapisywałam na ostatniej stronie notesu i nie skupiałam na nich więcej mojej uwagi. Wiedziałam, że jeśli uruchomię płatne rozwiązania i będę chciała je sprzedawać, to muszą one odpowiadać na realne potrzeby moich odbiorców. Inaczej nikt ich nie kupi. A ja napracuję się bez sensu. Nie mogłam sobie na to pozwolić. Łączenie pracy etatowej z tworzeniem biznesu on-line po godzinach wymaga mistrzostwa w podejmowaniu decyzji o tym, na czym się NIE skupiam.

Stworzyłam więc bezpłatny kurs on-line Kreatorka, do którego dołączyło ponad 1200 kobiet. Miałyśmy wspólnie zaprojektować najlepszy rok naszego życia. To był strzał w 10-tkę. Moja społeczność nie miała ochoty poznawać „zarządzania projektami”. Kobiety chciały „kreować jutro”, „ożywiać pomysły”. Wykorzystałam więc wszystko co wiem o realizowaniu projektów z lat spędzonych w korporacji i własnych doświadczeń i zaczęłam uczyć kobiety sięgania po ich marzenia.

Kolejne kursy on-line były już płatne i zaczęły przyciągać coraz więcej klientek zainteresowanych zamienianiem swoich pomysłów w rzeczywistość. A ja z każdym kolejnym kursem wiedziałam nie tylko jakiej wiedzy potrzebują moje klientki, ale też w jakiej formule najlepiej tę wiedzę przekazywać, aby naprawdę osiągnęły swoje cele przy mnie. Przetestowałam wszystkie formuły kursów, w których sama brałam udział jako uczestniczka, a także eksperymentowałam ze swoimi autorskimi sposobami. Robiłam proste kursy mailowe, a także takie all incusive na dedykowanej platformie kursowej. Organizowałam warsztaty wieczorne, a także spotkania w poniedziałki o 7 rano. Nagrywałam video, a także organizowałam spotkania on-line w formie webinarów i sesji Q&A. Tworzyłam materiały kursowe w formacie tekstu, obrazu, filmu, interaktywnych prezentacji i map myśli, a także połączenia ich wszystkich. Uczę się moich klientek w działaniu. Jeśli coś zadziała, to rozwijam to i powtarzam. Jeśli nie działa – oddaję ten pomysł komuś, komu może się bardziej sprawdzić. Wszystko co robię – jest eksperymentem. I to działa. Tym artykułem także coś sprawdzam 🙂

v

Zadawanie pytań stało się moją pasją

Byłam „wielkim uchem”, które słuchało swojej społeczności. Zajmowałam się tylko tymi pomysłami, które poruszały moich odbiorców.

v

Zatem już dziś rusz z miejsca

Zrób chociaż jeden, mały krok, który przybliży Cię do marzenia.

Podejmuj wyzwania – testuj pomysły i siebie w nich

Działanie, zamiast gdybania ma jeszcze jedną mocną stronę. Pozwala Ci poczuć się w Twoim pomyśle. I sprawdzić, czy ten pomysł jest dobry dla Ciebie. Być może od lat marzysz o własnej książce. Ale jeśli nie przestaniesz snuć wizji i domysłów, zamiast pisać, to nigdy się nie przekonasz, czy to naprawdę sprawia Ci radość. Pisanie książki, podobnie jak realizowanie każdego większego przedsięwzięcia, wymaga czasu, wytrwałości, ciężkiej pracy. Jeśli nie polubisz tego działania, to zamiast realizować marzenie – będziesz przeżywać męki. Życie jest za krótkie, aby robić rzeczy, które nie sprawiają Ci przyjemności.

Zatem już dziś rusz z miejsca i zrób chociaż jeden, mały krok, który przybliży Cię do marzenia. Nie czytaj kolejnego poradnika, ani nie szukaj inspiracji w mediach. Kiedy mówię o działaniu to mam na myśli konkretną aktywność, która zbliży Cię do celu – napisz maila do wydawcy, wymyśl spis treści dla swojej książki, napisz listę tematów, które chcesz w niej poruszyć, napisz jedną stronę. Jeśli Twoim marzeniem jest coś innego – wybierz jedną, małą rzecz, na której skupisz swoją uwagę i którą zrobisz dzisiaj. Podejmij wyzwanie i sprawdź, dokąd doprowadzi Cię to działanie. Po pierwszym kroku będziesz już w drodze do celu, a nie przed linią startu. Czyli tam, gdzie są wszystkie kobiety, które nigdy nie podjęły wyzwania by sięgnąć swoich gwiazd.

 

Oto 3 sposoby na zamieniania pomysłów w rzeczywistość

  1. Działaj – jeśli masz głowę pełną pomysłów, to wybierz jeden, do którego coś czujesz i sprawdź go w działaniu. Odpowiedzi zaczną do Ciebie przychodzić same. Uwolnisz się od gdybania.
  2. Testuj – nie wierz swoim wyobrażeniom o swoich odbiorcach – pytaj, sprawdzaj, słuchaj. Oni wiedzą lepiej czego potrzebują. Dopiero kiedy potwierdzą Twoje założenia, zacznij tworzyć dla nich płatne rozwiązanie.
  3. Podejmuj wyzwania – idealny moment nie istnieje. Zrób pierwszy, mały krok już dziś i sprawdź dokąd Cię doprowadzi. Po nim będziesz już mogła powiedzieć, że ruszyłaś z miejsca, a nie stoisz w poczekalni życia.

Życzę Ci tego, abyś zamieniała swoje myśli w efekty z radością i lekkością… Bo już jesteś gotowa. Czas start.

Katarzyna Żbikowska

Katarzyna Żbikowska

Project Managerka

Nazywam się Kaśka Żbikowska. Pomagam kobietom ruszyć z miejsca i zamienić myśli w czyny. Tobie także pomogę zrealizować marzenie o własnym biznesie on-line.

Znajdziesz mnie tutaj:

  •  Project Managerka – otwarty przewodnik dla kreatywnych kobiet, opisujący najkrótszą drogę od pomysłu do produktu –
  •  Grupa #SięgamGwiazd– kobiecy plac manewrowy dla naszych pomysłów, badań rynku i eksperymentów. Organizuję darmowe wyzwania, transmisje live, webinary i inicjuję spotkania na żywo.
  • #Projekt7dni – bezpłatny kurs mailowy testowania pomysłów i cotygodniowy newsletter.

 

#HakerkiSukcesu to seria wywiadów

z kobietami, które łamią kod codzienności i żyją według własnych priorytetów

Chcesz też napisać post gościnny? Napisz do mnie!
Marta Krasnodebska

Seria glamour

Pobierz tapety na telefon

Jesteś zajęta budowaniem imperium? Ta seria jest dla Ciebie!

Seria
tulipany

Pobierz grafiki

Lubisz kobiecy minimalizm? Ta seria jest dla Ciebie!

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This