+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans

OBEJRZYJ VIDEO

Dlaczego potrzebujesz Visual Brandingu?

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie  – Dlaczego potrzebujesz Visual Brandingu?

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

#HakerskiKwadrans

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Dlaczego potrzebujesz Visual Branding?

Bo słowa to za mało.

Wiele osób zastanawia się – po co w zasadzie to robimy, czy nie wystarczy opisać, wyjaśnić słowami? Jednak okazuje się, że czasami słowa to za mało. Czasami potrzeba czegoś więcej – trzeba pokazać, jak coś ma wyglądać. Potrzebujemy pokazać, na czym polega nasza marka i czym już na pierwszy rzut oka różni się od innych. Dzięki temu marka staje się rozpoznawalna, a właścicielowi jest łatwiej się z nią identyfikować.

Pamiętaj, że dobrze zrobiony branding jest niewidzialny. A Twoja mała marka też zasługuje na bycie spójną, autentyczną i pasującą do Ciebie. Potrzebujesz tonu, stylu, wizji i misji marki, aby to wszystko ubrać w koncept, temat przewodni, by odbiorcom było łatwiej zrozumieć co chcesz przekazać.

 

Czy Twoja marka ceni autentyczność, naturalność, minimalizm?

To 3 wartości marki, które bardzo często przewijają się i są wymieniane jako te, z którymi chcemy się kojarzyć. Chcemy, by nasi odbiorcy, klienci widzieli od razu, że autentyczność, naturalność i minimalizm to nasz motyw przewodni. Kiedy spojrzymy na przykładowe moodboardy marek, które cenią sobie te 3 wartości okazuje się, że wszystkie moodboardy są inne, a mimo wszystko w każdym z nich można te wartości odnaleźć. (Przykłady takich moodboardów znajdziesz na nagraniu Hakerskiego Kwadransa.)

 

Po co tworzyć moodboard?

Moodboard, tablicę stylu marki tworzysz po to, aby odbiorcy od razu widzieli, czego spodziewać się po Twojej marce. Dzięki temu ludzie łatwo Cię rozpoznają, kojarzą z pewnym konkretnym zestawem kolorów, nastrojów. Poprzez odpowiedni dobór kolorów, zdjęć, rekwizytów możesz bez słów pokazać esencję Twojej marki.

Twoja typografia, kolory, kadry, rekwizyty to puzzle, które razem tworzą pełnię obrazu, pełnię Twojej marki.

 

Jak wybrać swój styl?

Marki ewoluują, a to z czym zaczynasz nie zobowiązuje Cię, abyś musiała zostać z tym na całe życie. To nie małżeństwo. Tworząc swój styl zastanów się najpierw do kogo chcesz dotrzeć, bo to jaka jesteś, jaki jest Twój ulubiony kolor, jakie lubisz rekwizyty, jaki lubisz styl – to już wiesz. Twoja identyfikacja wizualna powinna komunikować, z jakimi osobami współpracujesz – punkt styku Twoich wartości i potrzeb klientów.

Visual Branding jest dużo łatwiejszy, gdy wiesz, do kogo chcesz dotrzeć. Dlatego ta grupa docelowa jest taka ważna.

W moim programie Hakerki PRO uczestniczki mają co miesiąc do dyspozycji kolekcję grafik, które mogą dostosować do swojej marki, aby mieć spójne, eleganckie konto pokazujące ich markę w jak najlepszy sposób.

Przykłady kolekcji i sposoby ich edycji znajdziesz w nagraniu Hakerskiego Kwadransa. Pokazuję w nim również jak wygląda od środka platforma programu Hakerki PRO.

 

Podsumowując, dlaczego Visual Branding jest taki ważny?

Dlatego, że słowa to za mało. Dlatego, że słowa są zbyt ogólne i dopiero interpretacja tych słów, Twoje rekwizyty, styl zdjęć, dobrane kolory sprawiają, że Twoja marka jest wyjątkowa, zupełnie inna i taka naprawdę Twoja.

Dzięki temu łatwiej jest Ci opowiedzieć, czym Twoja autentyczna, naturalna i minimalistyczna marka różni się od innej autentycznej, naturalnej i minimalistycznej marki. Jeżeli używamy samych słów, bez dodania tego wizualnego aspektu sprawia, że giniemy w tłumie.

Sukces to nawyk + kurs email 10 dni

Dołącz do programu HAKERKI PRO

Chcesz nowy schemat strategii marki i harmonogram postów co miesiąc?

Dołącz do programu Hakerki PRO, w którym co miesiąc otrzymujesz nowy schemat strategii promocji, plan treści i instrukcje techniczne, aby przejść od prokrastynacji do implementacji.

Naucz się tworzyć kreatywne promocje i zacznij skalować swoją markę online!

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach Dołącz do grupy
Share This