+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

7 błędów w reklamie na Facebooku

OBEJRZYJ VIDEO

Zobacz, czy ich nie popełniasz.

JAK NIE TRACIĆ ANI GROSZA?

Ustal jaki chcesz osiągnąć cel i do kogo chcesz dotrzeć poprzez reklamę na Facebooku. Kieruj ją precyzyjnie i twórz reklamy za grosze.

Pamiętaj, że konwersja nie jest kwestią przypadku.

Zadbaj o to, by Twoja reklama była spójna, odzwierciedlała styl marki i trafiała do Twoich odbiorców – w ich potrzeby i …poczucie humoru. Obejrzyj video – zobacz, jakie błędy możesz popełnić i jak ich uniknąć.

Dołącz do wyzwania

3 DNI BOOTCAMP: JAK ROZHULAĆ REKLAMĘ NA FB
Pokażę Ci krok po kroku stworzyć zyskowną reklamę na FB. Stwórz strategię świetnej reklamy na FB
i zacznij zarabiać online na swojej wiedzy i pasji.

Zapraszam do środka

Klikając w przycisk wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celu otrzymania praktycznych emaili i informacji handlowych.

#HakerkiSukcesu: 7 błędów w reklamie na Facebooku

7 błędów w reklamie na Facebooku

🌋🌋7 Błędów w reklamie na Facebooku - czy je popełniasz?Jesli chcesz się dowiedzieć, jak to ogarnąć i stworzyć świetną strategię reklam, które przyciągną i zaintrygują klientów - zerknij tu i dowiedz się, dlaczego otrzymuję tyle wiadomości: Marta, to działa!!✨➡http://martakrasnodebska.pl/webinar-reklamy/ 💋☕💋☕

Opublikowany przez Hakerki Sukcesu na 27 czerwca 2017

Facebook daje nam ogromne możliwości reklamowe

wykorzystaj je, by docierać do swoich klientów i nie marnuj ani grosza !

Jak nie marnować ani grosza na reklamy?

Czasem widzę słowa ” Moja reklama nie działa”. Na moich szkoleniach, jak i podczas pracy z moimi klientami uczę, jak korzystać z niej strategicznie. To narzędzie, które daje Ci ogromne możliwości… może nawet większe niż myślisz. Możesz precyzyjnie kierować swoją reklamę do osób, które już Cię znają. Możesz dotrzeć do tysięcy osób, którym pokażesz, co wartościowego oferujesz. Widząc Twoją reklamę stwierdzą w kilka sekund : Chcę dowiedzieć się więcej ! Twoja reklama na zadziałać jak magnes i dyskretnie zapraszać do poznania Ciebie i Twojej oferty.

Tam, gdzie pojawia się wiele możliwości, jest także pole do błędów. Pokażę Ci 7 błędów, które widzę, podczas tworzenia reklam na Facebooku. Jesteś w dobrym miejscu, bo dowiesz się, czego unikać !

Błąd 1 : Za dużo tekstu na grafice

Tworząc grafiki do reklamy postaraj się, by było na nich nie więcej niż 20% tekstu. Facebook podchodzi do tego tematu mniej restrykcyjnie niż wcześniej. Może puścić w świat Twoją reklamę, jednak dotrze ona do mniejszej ilości osób.

Co warto zrobić? Sprawdź swoją grafikę i procent tekstu. Na szczęście możesz posłużyć się wygodnym narzędziem, które pomoże Ci to ocenić w kilka sekund. Oszczędność pieniędzy i czasu!

Stwórz grafikę, która przyciąga uwagę i intryguje.

Błąd 2 : Brak piksela Facebooka

Jeśli nie masz na swojej stronie piksela Facebooka – umieść go jak najszybciej ! Najlepiej by znalazł się w obrębie całej strony (w tym na stronach lądowania, stronach po  rejestracji/zakupie). Ten sprytny kawałek kodu pozwoli Ci sprawdzać wyniki i zadziała na Twoją korzyść – Facebook wyszuka na jego postawie osób, które będą bardziej skłonne wykonać to, czego oczekujesz. Wykorzystaj algorytmy Facebooka na swoją korzyść.

Dodatkowo dotrzesz do osób, które znają Twoją markę i Twój unikalny styl. Dzięki temu reklama będzie tańsza i bardziej skuteczna.

Błąd 3 : Brak spójności

Zadbaj o spójność  reklamy ze stroną lądowania czy Twoją ofertą. Nie pozwól, by potencjalny klient miał wątpliwość, czy trafił w dobre miejsce. Spójny styl zwiększa konwersję, a ta nie jest kwestią przypadku. To samo zdjęcie, tekst, styl tych dwóch elementów sprawią, że uzyskasz lepsze wyniki.

Błąd 4 : Tylko jedna wersja reklamy

Sprawdzaj wszystko i wyciągaj wnioski. Stwórz kilka wersji reklamy i obserwuj, która konwertuje najlepiej i skutecznie zaprasza klientów do współpracy z Tobą. Nie ma czarnego konia. Jestem pewna, że nie raz zaskoczysz się końcowym rezultatem.

Błąd 5 : Źle dobrany cel, sprzedaż do „zimnych” odbiorców

Jak się czujesz, gdy na randce obcy mężczyzna proponuje Ci ślub? Pewnie nie godzisz się w ciągu 5 sekund ! Tak samo jest z Twoją reklamą. Prawdopodobieństwo, że z Twojej oferty skorzysta osoba, która w ogóle Cię nie zna jest niewielkie. Daj się poznać, buduj zaufanie i oferuj wartość. Twórz reklamy, które flirtują lekką treścią i zapraszają do lepszego poznania Ciebie. Dopiero później zaoferuj coś więcej.

Błąd 6 : Zbyt szerokie targetowanie

Czy Twoja marka jest dla wszystkich ? Zdecydowanie nie. Musisz wiedzieć, do kogo konkretnie chcesz trafić. Tak samo jest z reklamą. Możesz kierować reklamy bardzo precyzyjnie i docierać do osób, na których Ci zależy. Trafiając do wszystkich trafiasz do nikogo. Nie graj w rosyjską ruletkę ze swoim budżetem  i kieruj swoje reklamy do odpowiednich osób. Nie marnuj swoich pieniędzy na osoby, które nigdy od Ciebie nie kupią.

Facebook daje Ci ogromne możliwości targetowania. Do wyboru masz nie tylko płeć, wiek czy lokalizację. Możesz kierować swoje reklamy do osób, które mają konkretne zachowania, zainteresowania, lubią określone marki. Masz możliwość trafić ze swoim komunikatem do osób, które już Cię znają, by zaoferować im współpracę z Tobą. Wybierz najlepsze opcje – takie, które pozwolą Ci docierać do wymarzonych klientów.

 

Błąd 7 : Dokonywanie zmian w przeciągu pierwszych 24-48 godzin

Twoja reklama potrzebuje czasu, by dotrzeć do najlepszych osób. Zaufaj algorytmom (które są bardzo mądre) i daj czas na optymalizację Twojej reklamy. Pierwsze decyzje podejmuj po upływie 24-48 godzin. Wtedy będziesz mieć wystarczająco dużo danych, by podjąć kolejne kroki i usprawnić swoją reklamę… chyba, że nie będzie to konieczne.

 

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach
Dołącz do grupy

Dołącz do wyzwania!

5 dni do Strategii Marki Online+PDF!

Co tu znajdziesz?

Dowiedz się, jak to wszystko ogarnąć i zbudować krok po kroku solidną strategię marki i bloga!
xx Marta

UWAGA!!! KLIKNIJ link w emeilu, żeby potwierdzić udział!

Dołącz do wyzwania!

5 dni do Strategii Marki Online+PDF!

Co tu znajdziesz?

Dowiedz się, jak to wszystko ogarnąć i zbudować krok po kroku solidną strategię marki i bloga!
xx Marta

UWAGA!!! KLIKNIJ link w emeilu, żeby potwierdzić udział!

Share This