+4407784449051 marta@hakerkisukcesu.pl

#HakerskiKwadrans odcinek 52

OBEJRZYJ VIDEO

Jak wygląda proces powstawania ebooka?

Plus kilka hakerskich ogłoszeń i nowości

#HakerskiKwadrans

#HakerskiKwadrans to nowy cykliczny cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Obejrzyj nagranie 52 odcinka – jak wygląda proces powstawania ebooka

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji, nowości i wskazówek.

 

#HakerskiKwadrans odcinek 52

Polub mój fanpage, aby nie przegapić kolejnego odcinka

Do usłyszenia w środę o godzinie 13:00

#HakerskiKwadrans odcinek 52

#HakerskiKwadrans to nowy cykliczny cykl merytorycznych szkoleń bez presji i na luzie – pigułka wiedzy, wskazówki ale i okazja aby porozmawiać i poczuć, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Dowiesz się także o hakerskich nowościach i ważnych wydarzeniach.
Spotykamy się w środy o godzinie 13:00 czasu polskiego na fanpage Hakerki Sukcesu.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jak wygląda proces powstawania e-booka?

E-booki powstają w bardzo prosty sposób – siadasz i piszesz.

Zanim jednak do tego dojdzie, należy przeprowadzić burzę mózgu i przygotować konspekt.

Zastanów się – jakie poruszysz tematy, ile będzie rozdziałów, co w tych rozdziałach się znajdzie – grafiki, tabele, może wypowiedzi eksperta.

Taki konspekt robi się również po to, żeby w pewnym momencie nie utknąć i nie zastanawiać się, co dalej. Również w sytuacji, gdy masz mniej czasu, zerkasz tylko w konspekt, wybierasz krótszy rozdział i piszesz, odhaczasz, jest zrobione 😉

Co pomaga w pisaniu e-booka?

1. Habit tracker – na przykład habit tracker na kwiecień, który możesz pobrać ode mnie

Wpisujesz w odpowiednie pola swoje ogólne cele – np. napiszę e-booka do tego dnia, oraz zadania, które planujesz wykonywać codziennie – np. będę pisać e-booka przez godzinę dziennie, wypiję 3 szklanki wody i będę wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Dodatkowo możesz w tabeli skreślać ilość napisanych już stron, co pozwala monitorować proces tworzenia e-booka oraz wytrwać w postanowieniu, że będziesz konsekwentnie pisała.

2. Metoda Pomodoro i nagrody
Organizuj swoją pracę w bloki praca-odpoczynek. Piszesz w skupieniu 25 minut, robisz 5 minut przerwy, odpoczywasz i znów 25 minut pracujesz. Te 5 minut przerwy to mikronagroda za 25 minut intensywnej pracy.

Warto tu również pozwolić sobie na większe nagrody, np. za ukończenie każdego rozdziału czy konkretnego zadania, aby utrzymać poziom produktywności i efektywności.

Mam już napisaną treść – co dalej?

  • Przeprowadzasz własną redakcję, czyli pierwsze czytanie na głos, aby wychwycić to, co nie brzmi dobrze.
  • Następnie wysyłasz do redakcji i korekty. Ile czasu na to zaplanować? To zależy od tego, w jakim stylu już piszesz, zwykle wystarczają 2 tygodnie, ale jeśli piszesz po raz pierwszy – przeznacz na to miesiąc.
  • Skład e-booka zlecasz grafikowi lub robisz samodzielnie. Jeśli decydujesz się na druga opcję, najlepiej zrobić to w programie, który znasz. Może to być program do prezentacji – PowerPoint, Keynote, czy po prostu MS Word lub Google Docs.

Wskazówki, dzięki którym uatrakcyjnisz wygląd e-booka

  • Tytuły rozdziałów i nagłówki napisz większą czcionką.
  • Powyżej tytułu rozdziału dodaj zdjęcie lub grafiki.
  • Gdy chcesz coś wyróżnić, umieścić wskazówkę lub cytat – dodaj gwiazdki zamiast zwykłych kropek albo podłóż tło w innym kolorze.
  • Jeśli Twój e-book zawiera duże zdjęcia, wykorzystaj jego jasne elementy na umieszczenie tam tekstu (napisanego ciemnym kolorem) lub odwrotnie – na ciemnym elemencie zdjęcia umieść tekst pisany białą lub jasną czcionką.
  • Na bardzo kolorowym zdjęciu dodaj białą ramkę z tekstem.

Brand Storytelling - zachwyć swoją marką online!

PREMIERA: 2 eBooki w jednym pakiecie + sesja!

Skorzystaj ze zniżki na pakiet i zyskaj wszystkie eBooki z serii.

Z pierwszej części dowiesz się czym jest storytelling marki i jak używać storytellingu w biznesie online aby stworzyć autentyczny wizerunek marki, poznasz schematy Brand Story, elementy i typy opowiści marki oraz techniki i metodologię storytellingu.

W drugim podręczniku pokażę Ci jak autentycznie kreować markę osobistą, jak stworzyć zaangażowaną społeczność online oraz jak połączyć Brand Story i model biznesowy w spójny wizerunek marki dzięki storytellingowi wizualnemu.

Oba eBooki zawierają schematy strategii, które przeprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces tworzenia i promocji marki online z wykorzystaniem technik storytellingu, aby zamienić Brand Story w Brand Experience.

#HakerkiSukcesu to solidna dawka strategii, inspiracji

Łam kod codzienności i buduj biznes i życie wg własnych priorytetów i na własnych zasadach

This error message is only visible to WordPress admins

Error: There is no connected account for the user 4672374306 Feed will not update.

Dołącz do grupy

Webinar 12 marca godz 21

 Dowiedz się, jak to wszystko ogarnąć i zbudować krok po kroku solidną strategię reklam!
xx Marta Krasnodębska, #HakerkiSukcesu

Zapisując się na webinar wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera z serii Hakerki Sukcesu. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

PDF + BEZPŁATNE WARSZTATY ONLINE

 Dowiedz się, jak to wszystko ogarnąć i zbudować krok po kroku solidną strategię reklam!
xx Marta Krasnodębska, #HakerkiSukcesu

Zapisując się na szkolenie wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera z serii Hakerki Sukcesu. W każdej chwili możesz się z niego wypisać.

Share This